10 pomysłów na prezent na urodziny dla 5 latka!

0
644
10 pomysłów na prezent na urodziny dla 5 latka!

Prezent dla 5 latka chłopca to zazwyczaj duże wyzwanie, ponieważ w tym wieku dziecko najczęściej już wie, jakie zabawki lubi i musimy trafić w jego gust, aby prezent znalazł u niego uznanie. Czasami najlepiej po prostu podpytać rodziców, czym maluch się interesuje – wtedy mamy gwarancję, że niespodzianka nie trafi do kąta. Być może jego zainteresowania mieszą się także w poniższych propozycjach.

Klocki lego 

Wielu z nas powie: „Znowu te klocki”, ale taka jest prawda, że od lat nie tracą one na popularności i kolejne pokolenia maluchów chcą się nimi bawić. Nie trzeba nawet dodawać, że mają one również wymiar edukacyjny – rozwijają wyobraźnię, motorykę, uczą kolorów i logicznego myślenia. Warto wybrać serię, którą chłopiec szczególnie sobie upatrzył, lub której jeszcze nie posiada. 

Zabawne gry 

Pięć lat to czas, gdy dziecko zna już niektóre literki i cyferki, więc wspólna zabawa z rodzicami w grę planszową nie sprawi mu problemu, oczywiści należy wybrać wariant dla odpowiedniej kategorii wiekowej. Obecnie gry planszowe są bardzo różnorodne – mogą być śmieszne, straszne, edukacyjne, strategiczne – postarajmy się trafić w gust malucha. 

Samochody 

Taki prezent dla 5 latka chłopca to zazwyczaj gwarancja sukcesu, ale warto podpytać, jakie marki samochodów preferuje. Pięciolatek ma już zdecydowanie swoje typy. W zależności od funduszy jakie chcemy przeznaczyć na prezent możemy wybrać mały samochód, jeździk lub nawet większy samochód na akumulator. 

Potwory, dinozaury i bohaterowie 

Pięciolatek ma już swoje ulubione postacie i bajki. Często są to właśnie bajkowe potwory czy dinozaury. Możemy więc zasilić jego kolekcję strasznych postaci, potworów, dinozaurów czy bohaterów, które pochodzą z ulubionych serii. 

Książki 

Jest to prawie zawsze sprawdzony sposób na prezent, ale postarajmy się, aby książeczki wpisywały się w zainteresowania dziecka. Jeśli lubi smoki, węże i jaszczurki, to wybierzmy książki 3d, z których w trakcie przeglądania wyłonią się straszliwe stwory z głębi oceanów czy przestworzy. 

Zabawki edukacyjne 

Prezent dla 5 latka chłopca może stanowić również zabawka edukacyjna. W sklepach dostępny jest bardzo szeroki wybór tego rodzaju produktów. Dostosujmy ją do wieku oraz zainteresowań dziecka. 

Sport to zdrowie

Chłopcy to bardzo często zapaleni sportowcy – zdarza im się z tatą pasjonować określonymi dyscyplinami, a może nawet już jakąś uprawiają. Można pomyśleć o dobrej jakości piłce, rolkach, hulajnodze, a nawet okularkach na basen. Dobrym pomysłem może być także plecak, w który 5 latek zapakuje swoje akcesoria w podróż. 

Zabawki kreatywne 

Zaliczymy do nich wszelkiego rodzaju masy plastyczne, zestawy do samodzielnego składania, a także farby czy kredki – takie sprawy również pasjonują niektórych chłopców. 

Namiot lub domek

Jeśli jeszcze maluch będzie mógł go samodzielnie lub z pomocą taty lub wujka złożyć, to na pewno się z niego ucieszy, tym bardziej że w pokoju będzie mógł urządzić sobie świetną kryjówkę. 

Latawiec

Wystarczy dobry wiatr i obecność taty lub mamy, aby zapewnić sobie świetną zabawę na świeżym powietrzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here