Dobra kondycja na wiosnę

0
285
Dobra kondycja na wiosnę

Jest wiele sposobów na utrzymanie dobrej kondycji. Dzieci nieświadomie o nią dbają chociażby bawiąc się na placu zabaw. Dorośli zwykle robią to bardziej świadomie i z mniejszą frajdą, za to z wyznaczonym celem zdrowotnym, poprawą sylwetki, czy utratą wagi. Jedni jeżdżą na rowerze, biegają, inni uprawiają jogę, ćwiczą, a jeszcze inni tańczą. Każda z tych form wiąże się z ruchem i systematycznością. Oczywiście najłatwiej o nią zadbać mając określoną motywację, ale bliska lokalizacja i komfort prywatności na pewno też będzie sprzyjać. Dlatego warto budując przydomowy plac zabaw, zaplanować miejsce na małą siłownię plenerową.

Siłownia przy placu zabaw

Świetnym rozwiązaniem, jest połączenie siłowni i placu zabaw w jednej wspólnej przestrzeni. Tak, aby w każdej wolnej chwili, choćby podczas pilnowania dzieci na placu zabaw, móc po prostu poćwiczyć. Jeśli odpowiednio przygotujemy naszą siłownię, zdecydowanie chętniej i częściej będziemy oddawać się treningom sprawnościowym, czy rehabilitacyjnym. Projektując wspólną strefę siłowni i placu zabaw, powinniśmy jednak zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo. Najpierw należy wybrać posadzkę, która sprawdzi się zarówno w jednej jak i drugiej strefie. Najodpowiedniejsze w tej sytuacji będą specjalnie dedykowane gumowe maty gumowe na plac zabaw.

Przemyślany wybór

Wśród nawierzchni bezpiecznych wyróżniamy przede wszystkim maty i podłoże na plac zabaw oraz nawierzchnie wylewane. Wszystkie wymienione rodzaje charakteryzują się podobnymi cechami i współczynnikiem bezpieczeństwa. Dokonując wyboru, powinniśmy zastanowić się, który rodzaj proponowanych nawierzchni najlepiej będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom. Gumowe nawierzchnie zdecydowanie amortyzują siłę upadku, w ten sposób minimalizując ryzyko powstania poważnych urazów. Jednocześnie pozostają odporne na wgniecenia, dzięki temu możemy na ich powierzchni postawić zarówno ciężki sprzęt zabawowy, jak i sportowy nie obawiając się uszkodzeń mechanicznych.

Zgodnie z certyfikatem

Potwierdzeniem opisanych cech nawierzchni, powinny być zdobyte certyfikaty i wyniki przeprowadzonych testów. Warto je sprawdzić przed dokonaniem zakupu. Płyty gumowe od Firmy ELS Poland posiadają wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty m.in. atest higieniczny PZH. Ponadto spełniają wymogi wszelkich standardów oraz norm bezpieczeństwa i amortyzacji upadków. Natomiast w celu utrzymania wysokiej jakości, każda nowo wyprodukowana partia produktów jest poddawana testom w firmowym laboratorium.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here