Historia marki Lexus

0
299

Lexus to synonim luksusu i zaawansowanej technologii, który zdobył serca kierowców na całym świecie. Przez ponad trzy dekady istnienia, japońska marka wypracowała swoją pozycję wśród najbardziej prestiżowych producentów samochodów. W artykule przedstawimy bogatą historię marki Lexus, która zaczęła się w 1989 roku. Warto przeczytać i dowiedzieć się jak wygląda podróż ku luksusowi i innowacjom.

Początki Lexusa – Toyota stawia na luksus

Marka Lexus jest jednym z najważniejszych osiągnięć koncernu Toyota. Kiedy została założona w 1989 roku, jej celem było stworzenie luksusowego samochodu, który mógłby konkurować z najlepszymi modelami na rynku. Pierwszy model, LS 400, został wprowadzony na rynek w 1990 roku i szybko zdobył uznanie dzięki wyjątkowej jakości wykonania, komfortowi jazdy oraz niezawodności.

Pierwsze kroki na rynku europejskim – Lexus w Polsce

W Polsce samochody Lexus są obecne od 1994 roku, kiedy to rozpoczęto ich import. Marka szybko zdobyła uznanie polskich kierowców i z czasem rozbudowywała swoją ofertę modelową. Duży sukces odniósł model IS 250, wprowadzony na rynek w 2006 roku. Ten elegancki sedan zdobył tytuł Europejskiego Samochodu Roku 2006, co przyczyniło się do jeszcze większej popularności marki Lexus. Dzisiaj klienci zainteresowani są zarówno nowymi pojazdami, jak i samochodami używanymi Lexus. Wrocław, jak inne polskie aglomeracje miejskie jest siedzibą autoryzowanego salonu Lexus.

Era hybryd – Innowacyjne podejście do napędu

W 2012 roku Lexus postawił na technologię hybrydową, która pozwala na korzystanie z dwóch źródeł napędu – silnika benzynowego i elektrycznego. Dzięki temu samochody Lexus stały się bardziej ekologiczne i ekonomiczne, a jednocześnie nie straciły na swojej wydajności. To rewolucyjne podejście w projektowaniu nowych modeli stało się istotnym elementem oferty marki na rynku samochodów luksusowych.

Współczesny Lexus – Rosnąca popularność i nowości

Marka Lexus stale się rozwija, co widać choćby po liczbie sprzedanych samochodów. W 2022 roku w Polsce sprzedano łącznie 319 pojazdów tej marki. Jest to dowód na rosnącą popularność wśród kierowców. Lexus posiada własne salony sprzedaży oraz punkty serwisowe, dbając o kompleksową obsługę swoich klientów. Jednym z wielu jest dealer samochodowy Wrocław, który oferuje również części zamienne oraz prowadzi sprzedaż samochodów używanych Lexus we Wrocławiu. Wszystko na to wskazuje, że przyszłość marki Lexus w naszym kraju wydaje się równie fascynująca, jak jej historia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here