Jak wybrać odpowiednie opony zimowe dla swojego samochodu?

0
379
Jak wybrać odpowiednie opony zimowe dla swojego samochodu?

Jeśli chodzi o jazdę zimą, nie ma drugiego tak ważnego elementu wyposażenia jak opony. Chociaż nadal możesz jeździć po śniegu na oponach całorocznych lub nawet letnich, ich osiągi nie będą tak dobre i prawie na pewno będziesz miał o wiele bardziej stresujący czas obsługi samochodu. Opony zimowe są specjalnie przystosowane do jazdy po oblodzonych i zaśnieżonych drogach, ponieważ mają inną mieszankę gumy i inne specjalne cechy konstrukcyjne, które sprawiają, że są lepiej wyposażone do radzenia sobie z tego rodzaju warunkami drogowymi.

Jakie są zalety opon zimowych?

Opony zimowe są zaprojektowane do pracy w znacznie niższych temperaturach niż opony całoroczne, a także zapewniają lepszą przyczepność i bardziej czułe prowadzenie w zimnych i oblodzonych warunkach. Wszystko to przekłada się na znacznie bezpieczniejszą jazdę zimą.

  • Lepsza przyczepność: Mieszanki gumowe, które są stosowane w oponach zimowych są znacznie bardziej miękkie i lepkie niż te stosowane w oponach całorocznych, co oznacza, że będą one miały znacznie lepszą trakcję na śliskich nawierzchniach. 
  • Lepsze hamowanie: Lepsza trakcja przekłada się również na lepsze hamowanie, co jest szczególnie ważne w oblodzonych lub zaśnieżonych warunkach, gdy lekkie dotknięcie hamulców może spowodować poślizg. 
  • Lepsze prowadzenie: Wzór bieżnika opon zimowych został zaprojektowany tak, aby odprowadzać wodę i błoto pośniegowe z dala od bieżnika i zapewnić lepszą przyczepność na drodze, nawet gdy drogi są mokre.
  • Lepsza trwałość: Opony zimowe są zaprojektowane tak, aby wytrzymać znacznie dłużej niż opony całoroczne, co oznacza, że w końcu zaoszczędzisz trochę pieniędzy na dłuższą metę.
  • Mniejsze zużycie paliwa: Opony zimowe są zazwyczaj bardziej energooszczędne niż całoroczne, więc możesz nawet w końcu zaoszczędzić trochę pieniędzy na paliwie.

Jakie opony powinieneś kupić?

Na to pytanie łatwo odpowiedzieć, jeśli wiesz, czego szukać w oponach zimowych. Przy zakupie opon zimowych ważne jest, aby zrozumieć, że istnieją różne parametry opon zimowych. Każdy parametr ma swoje unikalne cechy. Oto, czego należy szukać w oponach zimowych: 

  • Bieżnik: Zawsze upewnij się, że opony zimowe mają głęboki, agresywny bieżnik. Pomoże to w odprowadzaniu wody z bieżnika, poprawiając przyczepność na mokrych i śliskich nawierzchniach.
  • Mieszanka gumy: Wybieraj opony zimowe, które mają mieszankę gumową zaprojektowaną do pracy w znacznie niższych temperaturach niż opony całoroczne.
  • Lamele: Wiele opon zimowych ma lamelki, co oznacza, że mają one specjalnie zaprojektowane kanały na powierzchni opony, które pomagają poprawić trakcję opony zimowej.
  • Oznaczenia: Upewnij się, że wybierasz opony zimowe z odpowiednimi oznaczeniami dla rozmiaru Twojego pojazdu.

Sprawdź jakie możliwość dają opony zimowe 205 60 r16.

Czy warto zainwestować w opony zimowe?

Jeśli mieszkasz w rejonie, w którym występują znaczne ilości śniegu i lodu, to tak, warto zainwestować w opony zimowe. Opony zimowe nie tylko zapewniają lepszą przyczepność i lepsze hamowanie na śliskiej nawierzchni, ale także są trwalsze niż opony całoroczne, a w zależności od tego, jakiej marki opony zimowe kupisz, mogą także kosztować mniej. Jeśli więc chcesz, aby Twoja jazda zimą była znacznie bezpieczniejsza i bardziej komfortowa, nie trać ani chwili dłużej: zainwestuj w opony zimowe już dziś!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here