Jaki fotel jest najlepszy do pracy przy biurku?

0
331
Jaki fotel jest najlepszy do pracy przy biurku?

Fotel biurowy musi zatem w odpowiedni sposób wspierać nasza postawę podpierając nasz kręgosłup w strategicznych miejscach. Ale musimy pamiętać o tym, aby wybrać odpowiednio. Fotel biurowy musi być ergonomiczny, wyposażony być w wygodny, najlepiej regulowany zagłówek, który umożliwi komfortowe oparcie głowy podczas pracy.

Fotel biurowy to niezwykle istotny mebel podczas każdej pracy wykonywanej w pozycji siedzącej. Chociaż praca biurowa może wydawać się lekką, jest bardzo wymagająca dla naszego kręgosłupa. Jeśli długie godziny spędzamy w pozycji siedzącej obciążamy nasz kręgosłup. Może to skutkować uciążliwym bólem, a w konsekwencji nawet ciężkimi chorobami.

Fotel biurowy musi zatem w odpowiedni sposób wspierać nasza postawę podpierając nasz kręgosłup w strategicznych miejscach. Ale musimy pamiętać o tym, aby wybrać odpowiednio. Fotel biurowy musi być ergonomiczny, wyposażony być w wygodny, najlepiej regulowany zagłówek, który umożliwi komfortowe oparcie głowy podczas pracy.

Do tego ważne będzie wyprofilowane oparcie, które odciąży nasz kręgosłup czyniąc siedzenie znacznie bardziej wygodnym. Oparcie powinno dostosowywać się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, zwłaszcza w odcinku lędźwiowym we właściwy sposób go podpierając. Najlepiej sprawdzi się wersja regulowana oparcia, dzięki czemu fotel można dostosować do potrzeb i oczekiwań danego użytkownika.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze fotela?

Poza oparcie istotne jest również siedzisko – musi być miękkie, ale nie zbyt miękkie. Poza siedziskiem ważne będą także podłokietniki, które umożliwiają swobodne podparcie przedramion. Ich regulacja pozwala dostosować ich wysokość do wymiarów użytkownika, a także do wysokości blatu biurka, przy którym dane krzesło stanie.

Niezbędną funkcjonalnością fotela biurowego jest regulacja pochylenia oparcia, a także regulacja wysokości mebla. Szukając odpowiedniego modelu warto też dopasować go pod względem właściwej długości siedziska. Za długie może bowiem blokować przepływ krwi w nogach siedzącego. A jeśli fotel byłby zbyt wysoki, można wykorzystać podnóżek, aby w sposób komfortowy korzystać z danego mebla.

Zajmując miejsce pracy należy pamiętać o kilku ważnych aspektach. Siedzisko fotela biurowego ustawia się na wysokości, w której kąt zgięcia stawów kolanów będzie wynosić 90 stopni. Podłokietniki powinny znaleźć się natomiast na wysokości blatu biurka, do którego dostawiamy krzesło. Nasze łokcie i ramiona układamy swobodnie i wygodnie na biurku lub na podłokietnikach, pod warunkiem, że ich zgięcie tworzyć będzie kąt prosty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here