Jakie kraje wybrać na wakacje?

Jakie kraje wybrać na wakacje?

Tegoroczne wakacje są szczególnie. Po roku 2020, kiedy większość z nas spędzała swoje urlopy w domach lub na działkach, w końcu w 2021 roku udało się nam wyjechać nieco dalej. I tu pojawia się ważne pytanie – jakie kraja najlepiej wybrać na tegoroczne lub kolejne wakacje? Okazuje się że jest w czym wybierać. Przedstawiamy kilka propozycji wartych rozważenia.

Albania – perła Bałkanów

Nie od dziś Albania cieszy się wielką popularnością, z roku na rok stając się potężniejszą konkurencją dla Grecji czy Chorwacji. Tak samo ciepły i wspaniały klimat, piękne widoki, wspaniała kuchnia, a do tego ceny nieporównywalnie niższe. Albania urzeka również tym, że nadal jest to kraj rozwijający się, który jednak szybko goni kraje zachodnie i równie często ich prześciga. Dlaczego? Ponieważ w Albanii powstają nowe hotele, a te na zachodzie mają po kilkanaście lub kilkadziesiąt lat i dawno nie widziały remontów. To jeden z powodów tego, że również bogate osoby chętniej wybierają Albanię, właśnie z uwagi na bardzo wysoki standard bazy turystycznej.

Chorwacja – niezmiennie popularna w Polsce

Chorwacja nieprzerwanie od wielu lat cieszy się dużą popularnością. Dlaczego? Ponieważ jest stosunkowo niedaleko położona od Polski, łatwo tam dojechać, a pogoda jest nieporównywanie lepsza niż u nas. Chorwacja ma jednak swoje wady, z którymi trzeba się liczyć. Przede wszystkim nie jest to najtańszy kraj do życia. Zarówno koszty noclegów, wyżywienia, atrakcji, jak i przejazdy autostradami są jednymi z wyższych w Europie. Mimo wszystko nie odstrasza to turystów, którzy tłumnie odwiedzają najpiękniejsze chorwackie miejscowości.

Bułgaria – smacznie, tanio i przyjemnie

Wśród kierunków, które nadal cieszą się popularnością w Polsce jest także Bułgaria. Dostęp do Morza Czarnego sprawia że przyjeżdżają tam również turyści z całej Europy. Chyba każdy z nas słyszał nazwy tak popularnych miejscowości jak Słoneczny Brzeg, Złote Piaski lub Primorsko. W Bułgarii każdy znajdzie coś dla siebie, kraj ten słynie także ze smacznej kuchni i bardzo dobrych win. Ciepła i czysta woda w morzu pozwala aktywnie spędzać wakacje wszystkim, którzy mają na to ochotę.

Włochy – słoneczna Italia zaprasza

Mając nieco większy budżet na wakacje lub kiedy pomaga nam szybka pożyczka, warto pomyśleć o krajach Europy Zachodniej, np. Włoszech. W tym kraju każdy znajdzie coś dla siebie. Od wspaniałego morza aż po bardziej lub mniej wymagające góry. Włochy to również świetne miejsce do poznawania romańskiej kultury i historii. Odwiedzając Włochy, nie można nie skosztować tamtejszej kuchni, znanej na całym świecie. To nie tylko pizza i pasty, ale również tradycyjnie przyrządzane mięsa i wina z lokalnych winnic. Spodobała ci się jedna z naszych wakacyjnych propozycji? Zatem śmiało zabieraj się za planowanie wakacyjnej podróży. Możesz tam dojechać na własną rękę lub korzystając z usług biura podróży. Co więcej, do wielu z tych krajów warto pojechać również poza stricte wakacyjnymi miesiącami jak lipiec i sierpień.

Please enter your comment!