Jakie ubrania kupić dziecku na zimę?

0
718
Jakie ubrania kupić dziecku na zimę?

Nikt tak często nie wymienia garderoby na nową jak dzieci – niektóre rosną dosłownie w zatrważającym tempie i wszystko, co zostało zakupione na zeszłoroczną zimę, zwykle już jest za ciasne i za krótkie. Kolejny sezon przed nami i kolejne zakupy. Jakie ubrania kupić dziecku na zimę?

Bluzy i T-shirty z modnymi dodatkami i ulubionymi postaciami

W sklepach znajdziemy tego pod dostatkiem. Koszulki i bluzy nie tylko dostępne są w przeróżnych kolorach, ale również z modnymi dodatkami, takimi jak choćby doszyte do kaptura królicze czy kocie uszka, wyszyte sympatyczne buźki, czy nawet wypustki mające imitować skórę dinozaura. Wszystko to po to, aby dziecko chętnie zakładało ulubioną bluzę. Warto uzupełnić w szafę zarówno w fasony rozpinane, jak i te wciągane przez głowę. Natomiast t-shirty i bluzy z ulubionymi postaciami z bajek lub zwierzątkami szczególnie przypadną do gustu najmłodszym dzieciom. 

Kozaki dziewczęce i chłopięce 

Są konieczne, aby zabezpieczyć wrażliwe dziecięce stopy przed zimnem, a także umożliwić dziecku zabawę na śniegu. Kozaki dziewczęce i chłopięce powinny przede wszystkim być wykonane z dobrej jakości materiałów, które nie przemokną w razie opadów czy szarej brei na chodniku. Warto kupić przynajmniej dwie pary obuwia – wygodne i ciepłe dłuższe botki oraz typowe śniegowce. 

Kozaki dziewczęce o fasonie dłuższych bądź krótszych botków to element garderoby, który dziecko wykorzysta przede wszystkim jako elegancki dodatek do sukienki, a na pewno nie raz zdarzy się taka okazja. Z powodzeniem można je także wkładać co dzień do chodzenia do szkoły czy przedszkola. Śniegowce sprawdzą się w sytuacjach, gdy nadejdzie długo wyczekiwany śnieg i można będzie wyruszyć na zabawy w mokrym puchu. 

Kurtki dziecięce na zimę 

W cieplejsze dni można wykorzystać jeszcze puchową przejściówkę, ale gdy temperatura spadnie poniżej zera, to trzeba pomyśleć o solidnej kurtce na zimę. Puchowe i pikowane lekkie kurtki są bardzo wygodne i dobrze utrzymują ciepłotę ciała, ale trzeba zwrócić uwagę, z jakich materiałów zostały uszyte. Powinny również być nieco dłuższe, aby dobrze zabezpieczały górną część ciała oraz pupę. Kurtka dla dziewczynki o fasonie płaszczyka z futrzanymi dodatkami to idealny dodatek do eleganckiej kreacji, do której świetnie będą pasować kozaki dziewczęce z kolorowym futerkiem i długimi sznurowadłami. 

Kolorowe czapki, szaliki i rękawiczki 

Są to dodatki, które odgrywają bardzo ważną rolę w utrzymaniu ciepła, nie powinno więc ich zabraknąć w koszyku z zakupami. Czapki powinny dobrze zakrywać również uszy, więc świetnie sprawdzą się fasony przypominające tradycyjną pilotkę, ale nie powinny być zbyt grube, bo wtedy dziecko nie będzie chciało jej nosić. Zamiast szalika można wybrać komin, który znacznie lepiej zabezpieczy okolice szyi, a dziecku będzie łatwiej go zakładać. Zarówno czapki, szaliki, jak i rękawiczki pozwólmy wybrać dziecku samodzielnie. Nie zapomnijmy również o odpowiedniej bieliźnie, która zapewni właściwą termoregulację nawet wtedy, gdy dziecko będzie zażywać intensywnych zabaw na śniegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here