Korzyści płynące z założenia darmowego konta bankowego

0
944
Korzyści płynące z założenia darmowego konta bankowego

Egzystencja bez rachunku bankowego jest bardzo trudna. Nawet jeśli nie lubi się wykonywania płatności kartą czy przelewów fizycznych pracodawcy preferują przelewanie pensji na rachunki bankowe. Jest to dla nich prostsze i czynność taką można zautomatyzować w sytuacji gdy konieczne jest przekazywanie wypłat wielu pracownikom. Rachunek bankowy możne jednak być dodatkowym kosztem stałym w domowym budżecie. Jak uniknąć dodatkowych opłat za prowadzenie rachunku rozliczeniowo – oszczędnościowego? Czym powinno charakteryzować się dobre i funkcjonalne konto?

Gdzie znaleźć opis wszystkich rachunków rozliczeniowo – oszczędnościowych?

Rachunki używane do codziennej obsługi płatności nazywają się rozliczeniowo – oszczędnościowe. Zazwyczaj depozyty umieszczone na nich nie są w żaden sposób oprocentowane, a więc nie przynoszą zysków. Warto wybrać w takim razie konto, które będzie pozbawione dodatkowych opłat. Przed wyborem odpowiedniego rachunku warto przejrzeć ranking darmowych kont. Zebrane w kompendium informacje o ofercie różnych banków pomogą w podjęciu decyzji co do tego, jaki rachunek wybrać. Poza samą informacją dotyczącą opłat za prowadzenie rachunku, często ranking darmowych kont uwzględnia dodatkowe informacje, takie jak karta płatnicza czy bankomatowa połączona z rachunkiem, sposoby autoryzacji przelewów internetowych czy nawet poziom zabezpieczeń czy dzienne limity płatności. Ze względu na zebranie informacji w jednym miejscu można szybko podjąć decyzję. Warto jednak przeglądnąć nie jeden ranking darmowych kont ale kilka, aby sprawdzić czy w każdym z nich uwzględnione są wszystkie informacje odnośnie rachunku. Dzięki temu można być pewnym co do warunków prowadzenia konta. Dla pewności poleca się jeszcze przed założeniem wybranego rachunku sprawdzić warunki ze strony internetowej banku. Pomocna może być również tabela opłat i prowizji – można wtedy zweryfikować czy konto rzeczywiście jest darmowe.

Funkcjonalności ułatwiające użytkowanie konta

Jednak nie tylko brak opłat za prowadzenie rachunku powinien być determinantem wyboru konkretnej opcji. Warto również obejrzeć wersje demonstracyjne serwisów internetowych. Istnieje możliwość, że obsługa serwisu internetowa będzie niezbyt komfortowa, wtedy można zastanowić się, czy konkretny wybór jest najlepszy. Zasadne jest także obejrzenie aplikacji na telefony komórkowe – oczywiście jeśli planuje się ją użytkować. Wszystkie serwisy powinny odpowiadać potrzebom jakie ma przyszły użytkownik konta. Jeśli samodzielne poszukiwania nie dają efektów, konieczne może się okazać odwiedzenie fizycznego działu obsługi klienta w banku.

Dlaczego posiadanie rachunku jest istotne?

Rachunek rozliczeniowo – oszczędnościowy jest przydatny w codziennym życiu. Dobrze dopasowany ułatwia codzienne opłaty – często przelewy są darmowe. Jednocześnie wielu pracodawców preferuje przelewanie należności za pracę na rachunek bankowy zamiast płatności gotówkowych. Jeśli chce się korzystać z programów społecznych również konieczne jest posiadanie rachunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here