Które miasta w okolicach Redy warto odwiedzić w trakcie wyjazdu wakacyjnego?

0
157

Okolice Redy to nieodkryty skarb turystyczny na mapie Polski, który zachwyca swoją różnorodnością kulturową, przyrodniczą i architektoniczną. Piaszczyste plaże, malownicze jeziora, zabytkowe kościoły i zamki – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na turystów spędzających wakacje w tej części Polski. W niniejszym artykule przedstawimy dwie miejscowości warte odwiedzenia podczas pobytu w okolicach Redy.

Gdynia – miasto z duszą

Pierwszym miastem, które warto odwiedzić będąc w okolicach Redy, jest Gdynia. Noclegi dla rodzin z dziećmi w River Style Hotel&SPA to doskonała baza wypadowa, aby poznać to przepiękne miasto portowe pełne życia i niesamowitych atrakcji turystycznych. Gdynia oferuje szeroką gamę rozrywek dla każdego, niezależnie od wieku czy zainteresowań. Jednym z najważniejszych punktów tego miasta jest oczywiście port, gdzie można podziwiać zarówno nowoczesne jachty, jak i historyczne jednostki takie jak ORP „Błyskawica” oraz Dar Młodzieży. Spacerując po terenie portu warto również odwiedzić Muzeum Emigracji w Gdyni, które opowiada o historii polskiej emigracji.

Warto także wybrać się na spacer po bulwarze nadmorskim oraz Skwerze Kościuszki – sercu miasta Gdynia. Noclegi dla rodzin z dziećmi River Style Hotel&SPA mieszczą się zaledwie pół godziny jazdy samochodem od tego urokliwego miejsca. Tuż obok tej nadmorskiej okolicy, w modernistycznych budynkach, mieszczą się liczne restauracje, kawiarnie i sklepy, gdzie można spędzić czas na zakupach czy degustacji lokalnych przysmaków. Gdynia może również poszczycić się jednym z najpiękniejszych akwariów w Polsce – Akwarium Gdyńskie MIR, które oferuje wizytę w fascynującym podwodnym świecie.

Hel – malowniczy półwysep o niezwykłym klimacie

Drugim miastem, które warto odwiedzić będąc w okolicach Redy, jest Hel – malowniczy półwysep zachwycający swoim niepowtarzalnym urokiem oraz bogactwem atrakcji turystycznych. Jak podkreśla pracownik River Style Hotel&SPA – noclegi w Redzie:

Hel położony jest na samym końcu Półwyspu Helskiego i oferuje nie tylko piękne plaże bałtyckie, ale również mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzania. Od naszego hotelu dzieli go zaledwie godzina drogi samochodem i zawsze polecamy naszym gościom odwiedzenie tego miasteczka.

Jedną z głównych atrakcji Helu jest Fokarium, gdzie można podziwiać urocze foki szare w ich naturalnym środowisku. Spacerując po Helu warto również zobaczyć latarnię morską, z której rozciąga się wspaniały widok na okolicę oraz przepiękne wybrzeże. Na półwyspie znajduje się również Muzeum Obrony Wybrzeża, które opowiada historię regionu i jego strategicznego znaczenia dla Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here