Lubisz nosić sukienki zimą? Dowiedz się, z czym je łączyć.

0
1089
Lubisz nosić sukienki zimą? Dowiedz się, z czym je łączyć.

Choć zimą często towarzyszy nam mróz i śnieg, wiele kobiet nie chce rezygnować w tym czasie z noszenia sukienek. I słusznie – wystarczy przecież odpowiednie zestawienie z innymi elementami garderoby, by w nawet najchłodniejsze dni czuć się komfortowo, ciepło, a do tego bardzo stylowo. Z czym łączyć sukienki zimą?

Swetry, bluzki, marynarki

Zimowa stylizacja z sukienkami powinna zawierać dodatkową warstwę w górnych partiach ciała. W chłodne tygodnie roku świetnie sprawdzą się ciepłe wełniane swetry. Z dopasowanymi sukienkami mini doskonale wyglądają zwłaszcza wersje luźniejsze – taka kompozycja będzie nie tylko wygodna, ale też bardzo kobieca. Równie stylowo i modnie zaprezentuje się połączenie z futrzaną kamizelką lub kardiganem. 

Nie zapominajmy także o golfach, które są przecież idealnym wyborem podczas zimowej aury – można je nosić zarówno do sukienek maxi, jak i krótszych modeli. Ciekawym pomysłem na co dzień jest też włożenie obcisłej bluzki, swetra lub koszuli pod sukienkę na ramiączka. 

Jeśli zależy nam na bardziej oficjalnym looku, wystarczy zdecydować się na elegancką marynarkę. Ten element garderoby bardzo dobrze sprawdza się w zestawieniu z sukienkami ołówkowymi midi lub wersjami przed kolano. Całość można uzupełnić odpowiednio dobraną biżuterią i apaszką. Z kolei dowolnej długości sukienka w towarzystwie skórzanej ramoneski to dobra opcja na luźną imprezę towarzyską.      

Zimowe obuwie do sukienki

Bardzo ważną częścią każdej kobiecej stylizacji są buty. Co zatem wybrać do sukienki zimą? Jeśli decydujemy się na modele mini lub midi, wówczas doskonałym obuwiem są muszkieterki. Kozaki z cholewką sięgającą aż za kolano to synonim kobiecości, który świetnie podkreśla urodę nóg i wysmukla sylwetkę. W takim zestawie można zatem pójść na spotkanie ze znajomymi lub na randkę. 

Bardzo dobrym pomysłem do sukienek zimą są oczywiście botki damskie. W tym wypadku należy jedynie wybrać odpowiedni model butów, by pasował do okazji. Na co dzień wygodną opcją będą sztyblety, trapery lub płaskie trzewiki. Osoby szczególnie lubiące swobodę mogą  sportową sukienkę z kapturem połączyć z zimowymi sneakersami z futerkiem.

Z kolei do eleganckiej stylizacji z sukienką ołówkową i marynarką można dobrać czarne, skórzane botki damskie na słupku lub szpilce. Takie połączenie to dobre rozwiązanie na ważne zebranie, wizytę w operze czy uroczystość rodzinną. 

Z sukienkami noszonymi zimą można nosić również botki damskie na koturnie. Modele z dodatkowymi elementami metalowymi, np. sprzączkami, łańcuszkami czy ćwiekami, to gwarancja rockowego looku, który dobrze zaprezentuje się np. na koncercie.

Nie zapomnij o okryciu wierzchnim

Na koniec warto wspomnieć również o odzieniu wierzchnim, które zimową porą jest niezbędnym elementem stylizacji podczas wyjść na zewnątrz. Do sukienek nosić możemy w zasadzie wszystko – zarówno kurtkę, jak i trencz czy płaszcz. 

Ważne jest jednak dopasowanie poszczególnych elementów odzieży pod względem ich długości. Z sukienkami maxi najlepiej sprawdzi się coś krótszego, np. modna puchówka. Wersje midi lub mini połączyć można natomiast z eleganckim płaszczem, futerkiem do ud lub parką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here