Lubisz wygodne i luźne ubrania? Sprawdź, jakie bluzy są modne w sezonie jesień-zima 2021

0
1123
Lubisz wygodne i luźne ubrania? Sprawdź, jakie bluzy są modne w sezonie jesień-zima 2021

Jesień to bardzo komfortowy czas dla wszystkich fanów ubrań luźniejszych i tych, którzy najwyżej cenią sobie wygodę. Nie oznacza to jednak, że stylizacje z jesiennymi elementami ubioru muszą być bezkształtne i niezbyt ładne. Nawet bluzy damskie można znaleźć w fasonach, które będą zarówno komfortowe jak i również atrakcyjne wizualnie. Ze względu na duże wahania temperatur w okresie jesiennym i zimowym warto ubierać się na cebulkę, aby nie zmarznąć, gdy będzie chłodno i nie zgrzać się w cieplejsze popołudnia.

Bluzy w sezonie jesień-zima 2021 – jakie fasony i kolory są najmodniejsze?

W tym sezonie jesiennym, jak i w poprzednich kilku królują bluzy w typie oversize. Jednak i one różnią się od siebie fasonem. Różnorodność pod względem długości i kroju pozwala na dopasowanie elementu garderoby do różnych stylizacji. Dlatego na rynku znaleźć można zarówno bluzy o kroju typowo sportowym, jak i takie, które swobodnie można połączyć ze stylizacją na wpół formalną. Na fason bluzy ma również wpływ materiał jaki został użyty do jej uszycia. Prym wiodą tworzywa naturalne – najpopularniejsze są różne sploty bawełny oraz wiskozy bambusowej. Łatwo również znaleźć ubrania tego typu z domieszką elastanu czy poliestrów. Przy wyborze takich bluz należy pamiętać jednak, że nie przepuszczają one powietrza oraz nie odprowadzają wilgoci. Niezbyt się zatem nadają do tego, by nosić je w czasie gdy temperatury są tak zmienne. Kolorystyka z jaką wykonywane są bluzy damskie obejmuje pełną paletę kolorów. Nawet w okresie jesiennym, gdy królują kolory ziemi, bluzy są w praktycznie każdej barwie. Szczególnie polecane są jaskrawe kolory – sprawiają one, że jest się zdecydowanie lepiej widocznym na drodze. Jeśli bluza ma być okryciem wierzchnim dla osób biegających po zmierzchu odblaskowe elementy nie tylko będą wyglądały atrakcyjnie, ale również zwiększą bezpieczeństwo noszącej osoby. 

Do jakich stylizacji można użyć bluzy damskie?

Bluzy idealnie pasują do butów sportowych – Szukasz inspiracji zakupowych? Ponadto, bluzy są elementem garderoby, który docelowo ma mieć sportowy, codzienny charakter. Bluzy damskie są wygodne, dosyć luźne i stąd bierze się ich popularność. Prawda jest jednak taka, że przy odrobinie poszukiwań można znaleźć bluzy, które będą pasowały praktycznie do każdego stylu. Takie wykonane z dzianiny, z wykładanym kołnierzem doskonale sprawdzą się w biurze czy do innych oficjalnych stylizacji. Bluzy dobrze wyglądają również w połączeniu z jeansami czy sportowymi spodniami. Dzięki temu można cieszyć się wygodą ich noszenia niezależnie od preferowanego stylu ubierania. 

Jaka sylwetka dobrze wygląda w bluzach typu oversize?

W sezonie jesienno – zimowym 2021 najpopularniejsze są bluzy w typie oversize. Są one luźniejsze – z tego powodu nie będą dobrze wyglądać na każdej sylwetce. Osoby o drobnej budowie ciała muszą bardzo uważać przy doborze tego elementu garderoby – może okazać się, że wygląda bardzo workowato. Również kobiety o sylwetce gruszki nie zawsze będą dobrze wyglądać w tym fasonie. Na szczęście na rynku są również bluzy damskie o innych krojach – każdy znajdzie coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here