Płytki marokańskie – na co zwrócić uwagę?

0
318
Płytki marokańskie - na co zwrócić uwagę?

Płytki marokańskie stały się w ostatnich latach bardzo popularne. Istnieje obecnie wielu producentów oferujących różnorodne opcje dla tych, którzy są zainteresowani włączeniem tego rodzaju płytek do wystroju swojego domu.

Płytki marokańskie – z czego są wykonane?

płytki marokańskiePodczas zakupów marokańskich płytek, pierwszą rzeczą, którą zauważysz jest to, że występują one w szerokiej gamie materiałów. Oto najczęściej spotykane:

  • Ceramika: Ten materiał jest jednym z najczęstszych w marokańskich płytkach i może być świetnym wyborem dla każdego wnętrza, ponieważ występuje w wielu różnych kolorach i formach. Może wahać się od błyszczącego do matowego i jest łatwy do czyszczenia. Jest to trwały materiał, który może trwać przez dziesięciolecia.

Sprawdź ofertę na https://kaflando.pl

  • Glina: Glina jest prawdopodobnie najbardziej autentycznym materiałem marokańskich płytek, ponieważ jest to materiał używany w tradycyjnych marokańskich wyrobach. Występuje w różnych ziemistych, neutralnych odcieniach. Wspaniałą rzeczą w przypadku płytek glinianych jest to, że mogą być rzeźbione i formowane w szeroką gamę wzorów.
  • Mieszanka ceramiczna/gliniana: Jeśli chcesz mieć to, co najlepsze z obu światów, płytki ceramiczne / gliniane mieszanki są świetną opcją. Łączą one trwałość ceramiki z fakturą, kolorem i wzorem gliny.

Płytki marokańskie – jak dobrać kolor?

Jak więc wybrać odpowiedni kolor płytek marokańskich? Jeśli chodzi o marokańskie płytki, jest kilka rzeczy, o których musisz pamiętać. Po pierwsze, płytki ceramiczne występują w szerszej gamie kolorów niż płytki gliniane. Jeśli używasz płytek wykonanych z gliny, będziesz musiał wybrać tylko z kolorów dostępnych dla konkretnej płytki glinianej.

Marokańskie płytki są zazwyczaj przeznaczone do stosowania w miejscach, gdzie ściany są pomalowane w ciepłych, ziemistych odcieniach. Jeśli używasz marokańskich płytek, unikaj używania ostrych, chłodnych kolorów i zamiast tego zdecyduj się na cieplejsze, bardziej ziemiste odcienie.

Wreszcie, marokańskie płytki mogą być używane do tworzenia zarówno subtelnych, jak i odważnych wzorów. Ogólna zasada jest taka, że im bardziej stonowany kolor ściany, tym bardziej subtelny powinien być wzór marokańskich płytek. Jeśli używasz odważnego koloru ściany, możesz również użyć odważnego wzoru marokańskich płytek.

Podsumowanie

Jeśli chcesz dodać do swojego domu dawkę egzotycznej atmosfery, marokańskie płytki są doskonałym wyborem. Od materiałów do wzorów, istnieje wiele opcji do wyboru. Sztuką jest wybrać płytki, które będą płynnie łączyć się z istniejącym wystrojem. Marokańskie płytki mogą być doskonałym sposobem, aby dodać trochę ciepła i charakteru do domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here