Popularne rodzaje smarów z oferty Fuchs Lubritech

0
313
Popularne rodzaje smarów z oferty Fuchs Lubritech

W celu ograniczenia tarcia i zapewnienia poślizgu ruchomym elementom metalowym stosuje się specjalny rodzaj środków smarnych bazujących na olejach mineralnych, uzupełnionych substancją zagęszczająca. Dostępne w sprzedaży smary Fuchs to zarówno produkty uniwersalne, wielozadaniowe, jak i specjalistyczne, o zmodyfikowanym składzie, dzięki któremu zyskują nowe właściwości, pożądane w ściśle określonych zastosowaniach.

Wielozadaniowe smary Fuchs

Podstawą oferty niemieckiego producenta środków smarnych są smary litowe, uniwersalne, wzbogacane substancjami dodatkowymi, takimi jak przeciwutleniacze i środki antykorozyjne. To produkty ogólnego przeznaczenia, bazujące na mydle litowym, czyli węglowodorach zmydlonych przy zastosowaniu związków litu. Takie produkty mogą być stosowane w różnorodnych układach, chroniąc trące powierzchnie przed szybkim zużyciem. Litowych smarów Fuchs używa się m.in. do smarowania łożysk narażonych na duże obciążenia i wysokie temperatury w trakcie pracy. Litowe smary Fuchs zapewniają dobry poślizg, minimalizując tym samym negatywne skutki tarcia, w tym niekorzystne działanie wysokich temperatur na właściwości mechaniczne metalu.

Smary specjalistyczne od firmy Fuchs

Obok wielozadaniowych, litowych smarów Fuchs, w ofercie niemieckiego producenta znaleźć można również wiele rodzajów produktów specjalistycznych, o zmodyfikowanym składzie, przeznaczonych do ściśle określonych zastosowań. Doskonałym przykładem takich produktów są smary Fuchs przeznaczone do maszyn stosowanych w przemyśle spożywczym oraz smary biorozkładalne, bezpieczne dla środowiska naturalnego, przeznaczone do stosowania w miejscach wymagających szczególnej ochrony. Innymi specjalnymi rodzajami smarów niemieckiego producenta są środki smarujące wysokotemperaturowe, przeznaczone do stosowania w urządzeniach pracujących w ekstremalnie wysokich temperaturach, smary ze stałymi środkami smarnymi, na przykład z grafitem, teflonem lub miedzią, a także charakteryzujące się łatwym przepływem smary do układów centralnego smarowania oraz specjalne rodzaje smarów do obrabiarek CNC.

Podstawowym, najczęściej spotykanym rodzajem smarów Fuchs Lubritech są smary bazujące na mydle litowym. Są to produkty ogólnego przeznaczenia, niezwykle uniwersalne, nadające się do smarowania łożysk, różnego rodzaju przekładni, łańcuchów i połączeń, powszechnie wykorzystywane m.in. w rolnictwie. Do zastosowań przemysłowych wykorzystuje się wiele smarów specjalnych, na przykład smary odporne na wysokie temperatury, smary z dodatkiem stałych środków smarnych, smary do różnych typów łożysk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here